Jak se pracovníkům doneslo, Radovánek rozhodně nebyl jediným psem, který se v hrozných podmínkách nacházel. Cesta pro zbytek psů byla ale náročnější.

„Díky panu tajemníkovi z Městského úřadu v Boru se nám povedlo kontaktovat majitele Radovánka. Pan tajemník chtěl nejdříve vysvětlit, proč majitelé nemají zaplacený poplatek za psy, jelikož se jich mělo v baráku nacházet víc. Poměrně překvapivě se ozval majitel Radovánka, který se dostavil na městský úřad a řekl, že psy nejsou jeho, ale že jsou jeho přítelkyně, která bohužel zemřela pár dní před nalezením Radovánka,“ popsala za Útulek u Šmudliny Gabriela Jägerová.

Odchycené fenky z Kočova se těší dobrému zdraví.Zdroj: Deník / Sýkora Jindřich

Muž, kterému smečka zbyla na krku uznal, že k nim nemá žádný vztah a nemá ani čas a finance se o ně řádně postarat. Proto došlo na domluvu o dobrovolném vydání zvířat do útulku. „Na místě byly čtyři fenky, ale podle jeho slov bylo psů víc. Konkrétně se jednalo o 9 psů, ale jeden již umřel, další byl Radovánek a čtyři jsme převzali. Kde jsou zbylí psi bohužel nevíme.“

Co se odchycených fenek týče, jejich zdravotní stav se nedá z prvním nalezencem téměř srovnávat. „Mimo to, že mají velké blechy a straně smrdí, vypadají dobře. Nemají na sobě takové velké rány jako měl Radovánek a nejsou tolik vyhublé. Bohužel jedna jedna z fenek dostala epileptický záchvat. Možná to bylo způsobené změnou prostředí. Tito psi se totiž vůbec nedostali ven a podmínky uvnitř baráku byly naprosto příšerné. Doufejme ale, že to bude dobré,“ dále popsala Jägerová.

Odchycené fenky z Kočova se těší dobrému zdraví.Zdroj: Deník / Sýkora Jindřich

V následujících dnech čeká odchycené fenky čeká odblešení a kastrace. Poté již dojde na hledání nového domova. „Fenky jsou v dobrém psychickém stavu, ale neumí na vodítko. Jinak jsou to nádherné holky. Moc jim pomohlo, že je týden krmila jedna sousedka, díky ní se i našel Radovánek a majitel spolupracoval.“

Co se zmiňovaného Radovánka týče, zájem o něj je obrovský. „Nebojím se říci, že volalo několik desítek lidí. Navíc nám i mnoho lidí z řad veřejnosti přispívá na péči. Což je teď hrozně moc důležité. Péče o Radovánka, ale i o nově odchycené fenky není rozhodně žádnou levnou věcí. Náklady se vyšplhají na hranici několika tisíc korun. Proto bych chtěla mockrát poděkovat všem, kteří nás jakkoliv podpořili,“ na závěr řekla Gabriela Jägerová.