Včera už se úpravy na místě plánovaly. „Kvůli tomu, aby se u nás malí hosté cítili dobře a byli částečně oddělení, jsme se rozhodli vyčlenit jim část přízemí. K dispozici budou mít dvě třídy a z jedné menší jim vytvoříme šatnu," uvedla ředitelka Gymnázia a SOŠ Rokycany Drahomíra Rancová. Dodala, že děti budou moci využívat boční vchod.

„Podrobnosti se samozřejmě budou ještě dojednávat, ale další spolupráci by nic nemělo stát v cestě," konstatovala ředitelka ZŠ TGM Alena Halířová.

Do nově vytvořeného zázemí plánuje vedení školy umístit žáky nižších tříd. Na které padne los, jsme se zatím nedozvěděli. „Ještě to není jasně stanovené. Určitě to ale budou mladší děti, protože tam většinu předmětů odučí třídní. Odpadá tak spousta přebíhání mezi budovami. Celá výuka ale každopádně bude zajištěná aprobovaně," zdůraznila Halířová. Podotkla rovněž, že na odloučené pracoviště, tím je momentálně ZŠ ulice Míru, už jsou zvyklí. „Do své budovy se prostě nevejdeme. Nikdy ale třída, byť se jedná pouze o roční pobyt mimo kmenovou školu, není v jiném prostředí osamocená. Vždy jsou tam dvě pospolu," poukázala ředitelka.