To, že se několik měsíců potýkaly hrádecké železárny v krizi, jsme čtenáře informovali už mnohokrát. Nyní se ale objevily zprávy, že by se majitel společnosti Z-Group Steel Holding Zdeněk Zemek, rozhodl rozprodat část svého impéria.

K mání jsou podle serveru Euro.cz Válcovny trub Chomutov a Železárny Hrádek, které letos ze skupiny vydělil. Chomutovský podnik, který vyrábí hlavně trubky pro energetiku či ropný průmysl. V Hrádku se pak taví ocelové ingoty pro válcovnu. Nabídku na koupi už měli údajně na stole například třinecké železárny, ale odkup nevyšel. Podle informací týdeníku Euro chtěl původně podnikatel za Válcovny trub Chomutov a Železárny Hrádek kolem miliardy korun. Podle odborníků by se cena ale pohybovala maximálně do několika set milionů. Navíc by se do společnosti muselo investovat.

Na vyjádření jsme se samozřejmě zeptali také přímo ve vedení společnosti. „ „Informaci nemůžu potvrdit, ale teoreticky je téměř každá firma na prodej. Jde jen o cenu," sdělil tiskový mluvčí společnosti Miroslav Slaný. „Navíc málokdy si firmu za draho koupí někdo, kdo by ji chtěl položit nebo zavřít. Naopak většinou se o ně uchází někdo, kdo je chce a dokáže dál rozvíjet a investovat do nich," vysvětlil.

Celá situace je zajímavá i tím, že se v posledních týdnech hrádeckým železárnám daří. Aktuálně to vypadá dobře. V průběhu října se výroba rozjela více než na plné obrátky. „Výrazně se zvýšil objem výroby ocelárny. Museli jsme proto zavést čtvrtou směnu a nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz," uvedl před nedávnem Slaný.

Jak tedy celá situace ohledně údajného prodeje dopadne, budeme i nadále sledovat.