Ocelářská skupina Z-group Steel Holding českého průmyslníka Zdeňka Zemka odtajnila výsledky za první pololetí. Podniky včetně provozu v Hrádku utržily za šest měsíců 1,45 miliardy korun. V roce předcházejícím dosáhly tržby za pololetí 1,37 miliardy korun. Meziroční nárůst představuje šest procent.

„Ocelářské a železárenské závody v Hrádku u Rokycan, v Chomutově a ve Veselí nad Moravou vyrobily letos do konce června 97 tisíc tun kvalitní oceli. Loni to bylo o devět tisíc tun méně," uvedl mluvčí holdingu Miroslav Slaný. Z-Group je po ztrátě, kterou v roce 2014 způsobila havárie v Chomutově, nyní v kladných číslech. Pololetní výsledek hospodaření je v plusu, zisk za prvních šest měsíců letošního roku přesáhl 110 milionů korun. Holdingu se tak daří odstraňovat deficit, kdy na severu Čech museli zastavit výrobu po dobu tří měsíců. Negativně to ovlivnilo provoz ocelárny v Hrádku, kde pro Chomutov vyrábějí vstupní ocelové ingoty.

„Holdingu Zdeňka Zemka se díky řadě úsporných opatření podařilo ustát celosvětovou krizi, dostat se zpátky do kladných čísel a začít vytvářet mírný zisk. Ověřili jsme si kvalitu chomutovské produkce, kdy zákazníci nepřešli ke konkurenci a byli ochotni si na trubky z Chomutova i delší dobu počkat," dodal Slaný. Nezanedbatelné jsou investice do údržby a nezbytných modernizací provozů, aby podniky mohly vyrábět složitější produkty s vyšší přidanou hodnotou a obstát na světovém trhu, zaplaveném levnou konkurencí z Číny, Indie a Turecka.