VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlaté pásmo získalo pět rokycanských sborů

Rokycany - Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů Plzeňského kraje má své vítěze vlastně postupující. V daném případě totiž porota na základě předvedených výkonů neudělovala pořadí, ale zařazovala do pásem.

10.4.2014
SDÍLEJ:

SÁLU ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ školy v Rokycanech, který se stal centrem klání dětských pěveckých sborů z celého kraje, na barevnosti přidaly nejen veselé písničky, ale i přímo jarně pestré oblečení jednotlivých účinkujících.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Vyslala také delegáty na celostátní pře- hlídku a Rokycany mohou slavit. Za kategorii druhého stupně základních škol totiž doporučila Rondo (ZŠ TGM) s Červánkem z Poběžovic. Ze středoškoláků na stejnou metu v kategorii výběrových škol (cílených na hlubší výuku hudební výchovy) dosáhlo Da Capissimo ze ZUŠ Rokycany a z další středoškolské kategorie postupuje sbor Gymnázia Rokycany. Všichni uvedení se kromě toho umístili ve zlatém pásmu.

V něm také, ovšem už bez práva postupu, z prvostupňových sborů základních škol skončil i Velký zvoneček z Plzně a Berušky z Klatov. Ze stejně starých zpěváků, ovšem z uměleckých škol či ZŠ s rozšířenou výukou hudební výchovy, si zlaté pásmo vydobyly Barvičky ze ZUŠ Rokycany řízené sbormistryní Helenou Orcígrovou, Sluníčka z 15. ZŠ Plzeň a Sedmikrásky z Klatov. V rámci druho-stupňových sborů základních škol se do zlaťého pásma vedle už uvedených postupujících zařadila také Písnička Nepomuk. Pokud jde o jejich stejně staré kolegy, ovšem ze školských zařízení specializovaných na výuku hudební výchovy, do zlata se odělo také Da Cappo z rokycanské ZUŠ. Účinkuje pod vedením sbormistryň Aleny Vimrové a Heleny Orcígrové. Sklidilo velikou pochvalu, ale vzhledem k loňskému nominování nemohlo mít postup znovu doporučený. O ten může usilovat znova až napřesrok. Zlata s nimi dosáhla také domažlická Duha.

„Rokycany letos celkově excelovaly," shodli se porotci, a uznávaní sbormistři zároveň, v sestavě Josef Brabenec (Tachov), Jiří Štrunc (Karlovy Vary) a Marie Nováková (Plzeň). Ta dodala: „Malé město a má tolik sborů a výborných. To je úžasné!"

Ve stříbrném pásmu se totiž umístil ještě Šum a Šumíci ze ZŠ ulice Míru, oba zpívající pod taktovkou Hany Šlégrové, bronz si vyzpívalo Rondino ze ZŠ TGM řízené Kamilou Pelikánovou a malé Ještěrky ze ZUŠ Rokycany, kterým velí Zuzana Kuncová.

Velká pochvala od předsedy poroty Brabence zazněla na celodenní organizování dění hostitelskou ZUŠ Rokycany. „Těší mě také, že ve sborech je patrný meziročně vrůstající podíl chlapecké složky," podo- tkl závěrem Brabenec. Dodal též, že jedno velké zpívání skončilo, ale de facto se tím už odstartoval další ročník.

Autor: Božena Šopejstalová

10.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Starší muž u Mostiště havaroval na čtyřkolce

Ilustrační foto

Florbalisté FBC dobývají Liberec

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

Karlovarský kraj – První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Zpěv koled na Rokycansku provázely školní jarmarky

Rokycansko – Oficiálně v šesti místech okresu se ve středečním večeru připojili zpěváci ke společnému přednesu koled. Signál po rozhlasových vlnách oslovil patrioty Hrádku, Mirošova, Plískova, Mýta, Břas a také Zbiroha.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT