Tentokrát ale vystoupala ze svého normálu až na 3. stupeň povodňové aktivity hodně rychle. Zatímco v 16 hodin hlásila stanice v Hrádku 44 cm, o tři čtvrtě hodiny později to bylo dvakrát tolik a před 18. hodinou už 205 cm. Průtok se za tu dobu zvýšil z 1,22 m3/s na 48,3 m3/s. To bylo naštěstí maximum, poté začala hladina poměrně rychle klesat. Po 19. hodině byla na 175 cm, což je druhý povodňový stupeň a ještě  večer klesla i pod úroveň prvního stupně.

„Při vydatných deštích se voda z potoků nad Dobřívem a od Mirošova začne vlévat do Klabavy, tím jsme vždy nejvíce ohroženi," vysvětlila před týdnem starostka Hrádku u Rokycan Marcela Sobotková, proč dochází na Klabavě k tak rychlému vzestupu hladiny.

Problémy mají opět v Mirošově, který zaplavila voda po silném dešti. „Asi už to víte, ale křižovatka u sokolovny je opět díky prudkému dešti pod vodou. Buďte opatrní,“ napsal na Facebooku Martin Hanzelín. „Mezi Horní a Dolní Mytí hrozí "utopení auta". Nedoporučuji jezdit,“ přidala Veronika Freyová.

„Tady to bylo horší než před týdnem. Zahrady pod vodou i na kopci, rybník nad roklí přetekl, hnědá voda z polí se valila po silnici ze všech stran," popsala Aneta Fialová.

Stejně jako před šesti dny způsobila potíže kanalizace ucpaná ornicí spláchnutou z polí nad městem, která jsou osazena nevhodnými plodinami. Navíc vytekla voda i ze dvou rybníků.

Řeka Klabava v Hrádku u Rokycan po vydatných deštích.
FOTO, VIDEO: Křižovatka v Mirošově pod vodou, Klabava na třetím stupni

Páteční situaci ovlivnilo nasycení půdy v Brdech po deštích v minulých dnech. Přívalové srážky způsobily rychlý vzestup Klabavy nejen v Hrádku, ale i Kamenném Újezdu a jinde. Na Klabavě platil několik hodin první povodňový stupeň ještě na stanici v Rokycanech, kde na stejnou úroveň vystoupal i Holoubkovský potok. Na dalších místech zůstaly vodní toky na Rokycansku v normálu.

Voda zaplavila i železniční trať z Příkosic do Mirošova, kde byl přerušený provoz. Napilno měli opět i hasiči, kteří vyjížděli nejčastěji čerpat vodu a odstraňovat spadlé stromy.