Jen pár hodin života dopřála své narozené dcerce Slovenka Zdena M. Když dítě porodila 26. března 2016 na ubytovně v Tachově, zabalila ho do ručníku a dvakrát mu silně dupla na hlavu. Dítě později v nemocnici zemřelo. Motiv jejího činu byl výjimečný – dítě zabila kvůli svému partnerovi.

Zdena M., matka dvou dcer ve věku 3 a 8 let, porodila zdravou holčičku před třetí hodinou ranní na ubytovně v Nádražní ulici v Tachově. Ve sprše, v kleče, tajně. Protože se chtěla plačícího děvčátka zbavit, přikryla je ručníkem a dupla mu na hlavičku a další části těla. „Novorozence poté zabalila do ručníku a chtěla ho odnést a vhodit do řeky Mže. Tam ale kvůli svému vysílení nedošla. Dostala se jen ke kontejneru a dítě chtěla hodit tam. K tomu ale nedošlo, protože ji objevil její přítel. Ten vzal dítě domů a ve 3.18 hodin přivolal záchrannou službu,“ uvedla státní zástupkyně Věra Brázdová. Zranění miminka byla ale tak fatální, že lékaři boj o jeho život po několika hodinách prohráli.

Exposlanec Škárka stanul u soudu za výroky o předčasně narozených dětech
Nedonošené děti označil za "nevyvinuté zrůdy". Škárka dostal podmínku

Zdena M. před soudem řekla, že těhotenství tajila kvůli svému příteli. „Nechtěla jsem, aby to věděl. Bála jsem se, že mě opustí. Když jsem s ním byla poprvé těhotná, tak mi byl nevěrný. Napadlo mě, že bych dítě dala k adopci, a kdyby to nevyšlo, dám ho na řeku a uplave,“ vypověděla cizinka. „Strašně toho lituji. Teď už nemůžu vrátit čas," dodala se slzami v očích.

Hájila se tím, že byla po porodu v šoku a neuvědomovala si, co dělá. Podle znalců ale byla v době činu příčetná a schopná rozeznat závažnost svého jednání. Krajský soud v Plzni ji poslal za mříže na 19 let. Odvolací Vrchní soud v Praze ale trest zmírnil, Slovenka si odsedí 16 let. Původní trest byl podle předsedy senátu s ohledem na osobu obžalované, která má nízkou inteligenci, nepřiměřeně přísný.