Nález tašky v oblasti Žďárská Cesta, v níž byly nalezeny předměty odpovídající odcizeným věcem z tamějších chat, oznámil dopoledne na linku 158 jedenašedesátiletý muž. „Dalším šetřením na místě a v blízkém okolí zjistili policisté podezřelého patrně bezdomovce, který na okraji stráně přespává. Tento muž se měl vloupat do dvou chat,“ sdělila policejní mluvčí Jana Tomková s tím, že pachatel se bude zpovídat ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, krádeže a poškozování cizí věci.

Další vnímavý svědek, kterému nebylo lhostejné podivné chování, pomohl policistům v neděli před jednou hodinou v noci. Zavolal do ulice Mládežníků strážníky poté, co si povšiml podezřelé osoby a uslyšel nevšední zvuky u garáží. Strážníci nalezli na místě tři muže v osobním voze značky Škoda Felicia. „Případ si převzala Policie ČR Rokycany, která jednání pachatelů ve věku 20, 21 a 23 let z okresního města a Plzně nadále vyšetřuje pro pokus trestného činu krádeže,“ doplnila Tomková.

Policie se každoročně zabývá několika stovkami případů majetkových trestných činů, což je skoro polovina celkového množství evidovaných skutků regionu.