Soudce uvedl, že nešťastníci museli absolvovat cestu z Maďarska přes Slovensko a Českou republiku za nelidských podmínek. O případu informoval deník Bild.

Jiří B. byl zadržen 29. května, kdy zavolal očitý svědek policii poté, co pozoroval českou dodávku vykládající větší množství pasažérů v průmyslové oblasti jižně od Drážďan. Krátce nato policie zatkla Jiřího B., zabavila pašerákovi mobil a našla fotografie maďarských dálničních známek a videa, na kterých Jiří B. natočil pašeráky, jak vystupují.

V Soběšicích na Klatovsku zavalil traktor muže
Traktor zavalil muže. Hasiči zraněného vyprostili, letěl pro něho vrtulník

V procesu před Okresním soudem v Drážďanech Jiří B. uvedl, že má teologické vzdělání, pracoval jako kněz a jako kuchař a také se musel starat o svou nemocnou matku. „Jako pastor přivádíte lidi blíže ke křesťanské víře a přesvědčujete je, aby se dali pokřtít. Lituji toho, co se stalo. Protože jsem věřící člověk, chtěl jsem jen pomoci lidem z jejich problémů,“ cituje Jiřího B. Bild.

Dodává, že pašerák dále uvedl, že potřeboval peníze na matčinu kyslíkovou terapii. Tvrdil, že měl celkem dostat za převoz pouze 200 euro. Tato částka je ale podle policie podhodnocená, reálné je, že dostal 200 za euro za každého pašovaného Syřana, tedy 3400 euro celkem v přepočtu přes 80 tisíc korun.