ROKYCANY - Z pátku 1. července mezi 16. a 19. hodinou je nehoda, k níž došlo před bytovkou v rokycanské ulici Boženy Němcové 770. Neznámý řidič tu poškodil zaparkovaný VW Passat a zmizel, aniž by o sobě nechal jakékoliv informace. Škoda byla odhadnuta na deset tisíc korun. Případní svědci mohou volat 158, 974 335 259 nebo 974 335 255.

EJPOVICE - Dopravní policisté odhalili třiatřicetiletého řidiče, který se před jízdou ´posilnil´ omamnými látkami. Muž z Holýšova si v Plzni vyzvedl nákladní vůz Iveco a rozvážel s ním zboží po Rokycanech. V Ejpovicích ho hlídka zastavila a po negativní zkoušce na alkohol následoval test na drogy. Potvrdil přítomnost amfetaminových derivátů a cannabinoidů. Šofér musel od volantu a nyní čelí trestnímu řízení.

KORNATICE - Procesím od kapličky v centru Kornatic k Ořechovně uctili ve středečním odpoledni patrioti obce památku Mistra Jana Husa. V cíli sloužil mši Marek Winiarski a zajištěné zde bylo občerstvení (nápoje i oheň k upečení uzenin).

PAVLOVSKO - Memoriál Karlů Pšajdlů se v sobotu 9. července týká nohejbalových trojic. Účastníci tím uctí památku otce a syna, kteří se věnovali propagaci míčové hry. Turnaj, hraný na tři dopady míče, se uskuteční v centru Pavlovska na dvou venkovních hřištích (případně tělocvična v Hrádku při nepřízni počasí). Aktéři se prezentují do 8.40 a v devět hodin konfrontace začíná. Se startovným 450 Kč za tým, občerstvením a cenami pro nejlepší družstva finálové skupiny, nejlepšího i nejstaršího hráče.

TEREŠOV - Letní kino v Terešově nabídne v sobotu 9. července od 21.30 tuzemské životopisné drama Zátopek. Přiblíží nejvýznamnější momenty ze života fenomenálního vytrvalce, držitele několika zlatých olympijských medailí. Vstupné je sto korun.

HRÁDEK - Po sobotním promítání filmu Po čem muži touží 2 patří nedělní odpoledne v hrádeckém letním kině dětem. Den her se začátkem v patnáct hodin obsahuje soutěže, hry i diskotékové rytmy.