Bývalý policista z rokycanského územního odboru je podezřelý z výroby a nakládání s látkami s hormonálním účinkem. Inspekce Policie ČR ho zadržela při akci s krycím názvem Rambo kvůli přechovávání nedovolených anabolik.

„Státní zástupce posléze akceptoval policejní návrh a zahájil proti muži stíhání,“ uvedla mluvčí inspekce Martina Lídlová. Policista podle inspekce během služebního poměru ve svém bydlišti přechovával anabolika, která jsou od loňského roku na seznamu zakázaných látek. „Konkrétně lahvičku s 250 miligramy testosteronu, tablety léku Naposim, tablety léků Provironum a tablety léků s účinnou látkou klomifen,“ vyjmenovala Lídlová.

V rámci okresu jde o případ ojedinělý: „o začátku ledna do konce září nebyl na našem území šetřen obdobný čin,“ uvedla mluvčí Jana Tomková. Její kolegové se na Rokycansku setkávají zejména s přečinem ohrožení pod vlivem návykové látky, kterých bylo odhaleno v uvedeném období rovných padesát! „Většinou jde o řidiče, vykonávající tuto činnost ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodili požitím alkoholických nápojů,“ dodala Tomková. zároveň však připustila, že ve statistikách se stále častěji objevují motoristé pod vlivem drog. Odborná zkoumání zajištěného biologického materiálu pak stanoví, že často užívanou návykovou látkou jsou konopné drogy - cannabinoidy a stimulační drogy - amfetamin a metanfetamin.

Poslední událost se stala koncem října na Zbirožsku. Muž za volantem sice u Plískova nadýchal mizivé promile alkoholu, ovšem po odebrání moči a krve bylo zjištěno, že řídí pod vlivem konopných drog.
(S použitím ČTK)