Podle dosud zjištěných informací začal se svou nekalou činností už vloni v únoru. Tehdy se dostal do několika do-mů v Suvorovově ulici v Plzni. Z pěti sklepů a tří kočárkáren se ztratila potápěčská výst- roj, elektrické nářadí, lyžařské vybavení a kočárek.

Rovněž v dalších případech, které se odehrály během července, ukradl hříšník sportovní vybavení. Jednalo se o pánské kolo ze sklepa v Ořechové ulici, in-line brusle a šest bicyklů z dalších pěti suterénních prostor v jiných plzeňských ulicích. Sebral tam i desítky lahví vína.

Nečinný nezůstal fantom ani v září a říjnu. Rovněž ze sklepů a kočárkáren odcizil opětovně kola, dále lyže, nafukovací kánoe a hokejky. V místech nezanechal ani nářadí, potraviny či další sportovní náčiní. Podle policejní mluvčí Martiny Korandové má muž na svědomí také listopadové vloupání do chaty ve Vranově na Tachovsku, kde způsobil majiteli škodu šedesát tisíc korun, a lednovou krádež v bytě v Plzni, odkud vzal herní konzole, šperky a nejméně sto sedmdesát tisíc korun.

Dalšímu nezákonnému jednání však zabránili právě rokycanští ochránci zákona, jež lapku dopadli přímo při činu, a to minulé úterý. Z rodinného domu si hodlal odnést šperky, počítač a další věci, což se mu nakonec nepodařilo.

Teď se bude muset z uvedených činů zpovídat. „Policie muže obvinila z krádeže, porušování domovní svobody a z poškozování cizí věci. Soud ho tudíž poslal do vazby," dodala ČTK Korandová.