To byla zároveň stopa směrující policisty rychle k identifikaci nešťastníka, po němž rodina pátrala už od listopadu. Vzhledem k jeho tehdejšímu stavu se o život svého blízkého obávala od první chvíle a požádala i prostřednictvím Deníku o pomoc s pátráním.

Definitivní jistotu ale přinesl až tento víkend. „Protože náš jezevčík je dobrý stopař, známý nás požádal o pomoc s dohledáním střeleného zvířete,“ uvedla manželka hajného Monika Kadlecová. „Psi nás vedli do nízkého smrčí, a jak jsem ho obcházela, rýsovala se v povzdálí neurčitá hromádka. Chtěla jsem se podívat, jakou černou skládku tam zase kdo založil, a pak přišel šok. Bylo to torzo oblečeného člověka,“ dodala otřesená žena.
„První pohled a poznání byly nejhorší. Nebyla jsem dlouho schopná ničeho,“ dodala. Až po drahné době uvědomila manžela a ten policii. „Byla jsem vděčná, že nás dlouho na místě nedrželi. Hrozné to ale muselo být zejména pro rodinu pohřešovaného. Na to jsem musela pořád myslet. Je ale asi dobře, že jejich hledání je konečně u konce a mohou otce pochovat a rozloučit se,“ dodala.

„Tělo nalezené v neděli v lesním porostu pod kopcem Čilina patřilo 61letému muži, po kterém bylo v listopadu loňského roku vyhlášeno rokycanskými policisty pátrání,“ sdělila k případu mluvčí Jana Tomková. „Předběžnou příčinou smrti podle přivolaného lékaře bylo udušení z oběšení. Účast další osoby či cizí zavinění ohledání vyloučilo,“ doplnila ještě Tomková.

Pohřešovaný muž svou životní pouť ukončil jen kousek od frekventované cesty, poblíž pomníčku nad chatovou oblastí Rašínov. Protože ale místo jeho spočinutí oddělovalo smrkové mlází, desítkám procházejících zůstal skrytý, a také pátrání až do neděle nebylo úspěšné.