Atakům agresivní podvodnice byli v pátečním dopoledni vystaveni někteří dříve narození obyvatelé Holoubkova. Zhruba padesátiletá žena se silným slovenským akcentem se snažila dostat do některých bytů. Občas se jí to povedlo pod záminkou, že nese přeplatek z jednoho pojišťovacího ústavu.

„Mamince je přes osmdesát let a klademe jí na srdce, aby takové hosty vypoklonkovala. Bohužel se nepodařilo a návštěvnice operovala tvrzením, že jí má dát tři tisíce korun, ale potřebuje je rozměnit. Držela přitom v ruce dvě podezřele vypadající dvoutisícové bankovku a snažila se mámu přimět k tomu, aby ukázala své úspory," vysvětloval průběh události syn. „Seniorka naštěstí zareagovala včas. Tvrdila, že žádné peníze nemá, a tak neznámá odešla s tím, že si peníze sama rozmění a vrátí se," uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Starší paní po jejím odchodu kontaktovala rodinné příslušníky i policisty, kteří od ní získali poznatky o pravděpodobné obyvatelce sousedního státu.

Popis podezřelé ženy: ve věku přibližně padesáti let, s pokrývkou hlavy a modrou bundou, slovenský přízvuk.

Dodejme, že obdobný případ se ve čtvrtek stal ve Starém Plzenci. „Nejen v souvislosti s tímto oznámením opět apelujeme na seniory, aby byli obezřet- ní, nevystupovali důvěřivě a svým opatrným chováním chránili sebe i svůj majetek. Nepodléhejte lákavé vidině snadného zbohatnutí. Podomní nabídky výher v loterii nebo výhodných koupí odmítejte v naprosté většině jde o podvod," dodala Kroftová.