O uplynulém víkendu se o tom přesvědčili i houbaři, kteří svůj automobil zaparkovali u lesního porostu ve Skořicích. Když se po necelé hodině vrátili, našli u něj rozbité okno a prázdný interiér. „Zatím neznámý zloděj odcizil kabelku a batoh s peněženkami, doklady a platebními kartami, dalekohled a navigaci. Způsobené škody přesahují šestnáct tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková.

Proti tomuto způsobu vykradení není podle ní možné vozidlo účinně zabezpečit, riziko lze ale minimalizovat. „Auto vždy zamykejte, zavřete řádně okna i zavazadlový prostor. Nenechávejte uvnitř klíčky, veškeré důležité doklady a věci neodkládejte na viditelná místa. Uvažujte o instalaci vhodného autoalarmu nebo jiného zabezpečovacího systému,“ doporučuje mluvčí.

Protiprávního jednání se však nedopouštějí pouze nenechavci, ale i samotní houbaři. U lesů totiž neparkují podle předpisů. „V posledních dnech směřovaly hlídky do lesů na Radnicku, Zbirožsku a Hrádecku. K dostavení na policejní služby vyzvaly přes stovku motoristů, aby podali vysvětlení. Více než třiceti přítomným hříšníkům policisté uložili na místě blokovou pokutu,“ uvedla Tomková. Muži zákona tak zatím vybrali dvacet tisíc korun.