Platební kartu, mobilní telefon nebo fotoaparát nechali vášniví houbaři ve svém voze značky Škoda Fabia v domnění, že jsou věci v bezpečí. To, že se zmýlili, zjistili poté, co objevili auto vykradené. Pachatel, jenž neměl cestu ke svému lupu vůbec těžkou, se opravdu obohatil. „Kromě uvedených věcí dotyčný ještě odcizil trička, kalhoty a další oblečení, ale i o kosmetiku, sluneční brýle, klíče nebo boty,“ vyjmenovala mluvčí PČR Jana Tomková.
Celou záležitost už převzali do svých rukou rokycanští policisté, kteří vyčíslili škody na více než dvacet jedna tisíc. Zároveň s tím znovu upozorňují na některé nešvary. „Odstavená vozidla u lesních porostů jsou pro zloděje velkým lákadlem. Je jen otázkou nepatrné chvilky, která mu stačí k vloupání do vnitřních prostor vozu,“ varuje Tomková.

Kromě toho ochránci zákona zdůrazňují, že houbaři by měli navštěvovat pouze taková místa, jež jsou jim dobře známá. V minulých letech policisté podnikali několik pátracích akcí, při nichž zasahovaly desítky profesionálů, včetně psovoda. „V takových případech nám rozhodně pomůže, když má dotyčný mobilní telefon,“ dodala v závěru mluvčí.