Některé případy silničních kontrol překvapí i zkušené muže zákona. Kontrola, která se odehrála v Kařeze, se zařadila na nejvyšší stupně. Hlídka zbirožských policistů ve čtvrtek po 20. hodině zastavila motocykl značky Honda. Pak už se nestačila divit.

„Při kontrole nejdříve zjistili, že šestnáctiletý řidič není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Poté vyšlo najevo, že má do února 2017 Městským úřadem v Rokycanech vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel," sdělila k případu mluvčí Policie ČR Hana Kroftová. Konstatováním zmíněného výsledku policisté ale nemohli hlášení ani zdaleka uzavřít. Další znepokojivý nález zaregistrovali poté, co mladého ´řidiče´ vyzvali k provedení dechové zkoušky a testu na drogy. „Přístroj na zjištění alkoholu detekoval přes 0,5 promile a test na drogy byl pozitivní na cannabis," informovala Kroftová. Dodala také, že na základě výsledků byl mladík převezený na lékařské vyšetření a odběr krve. Ani návykové látky se ale v případu nestaly poslední tečkou. Při kontrole motocyklu policisté navíc zjistili, že stroj nemá registrační značku.

Zatím muži zákona v celé věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání provinění týkajícího se maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, celým případem se nadále zabývají. Mladý muž má u nich pořádný vroubek i za řízení pod vlivem alkoholu a drog (na výslednou zprávu se čeká). K dobru mu nepřičtou ani to, že takto posilněný jel na motocyklu bez registrační značky.