„Akce začala v devět hodin ráno a trvala až do půl druhé. Policisté se zaměřili především na dodržování stanovených limitů rychlosti jízdy, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů, kontrolu dokladů a používání pásů a zádržných systémů,“ informovala ve čtvrtek okresní policejní mluvčí Jana Tomková.

Ze všech zastavených vozidel neprošlo sítem kontrol pětadvacet motoristů. „Policisté uložili pokuty za patnáct tisíc sedm set korun. Jednomu z řidičů navíc oznámili podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedla Tomková. Toho se měl dopustit sedmadvacetiletý šofér vozu Fiat Marea, kterého hlídka zastavila dopoledne v Březině.

„Když policisté kontrolovali jeho doklady, zjistili, že má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel a nevlastní příslušné řidičské oprávnění. Svým jednáním se tak dopustil trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez příslušného oprávnění,“ doplnila Tomková. Ještě ten den si muž vyzvedl v Radnicích sdělení podezření a své počínání tak bude muset zdůvodnit opět před soudem.