Ochránci zákona vyjeli dopoledne do místního zdravotnického zařízení kvůli jinému případu, jež vyšetřovali. Záhy však byli upozornění na to, že šestačtyřicetiletý doktor Pavel K. z interního oddělení je pod vlivem alkoholu.  „Provedená dechová zkouška u něj odhalila více než tři promile,“ sdělila mluvčí PČR Jana Tomková. Opilý muž se k činu přiznal a poté v doprovodu kriminalistů putoval do plzeňské protialkoholní a záchytné stanice.

K události se vedení nemocnice vyjádřilo následovně: „Protože je ve svém oboru zkušený a u pacientů oblíbený, přistoupili jsme k tvrdému postihu, ale ze zaměstnaneckého poměru lékaře zatím nepropustíme,“ sdělil mluvčí Jiří Kokoška.

Jeho potrestání by mělo být jednak finanční, jednak morální. Dotyčný bude pravidelně kontrolovaný na svém pracovišti. V případě, že by se situace opakovala, musel by nemocnici opustit.

V současnosti je Pavel K. podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případné nebezpečí, jemuž byli pacienti vystavení, rokycanská nemocnice odmítá: „V té době nemohl ohrozit jejich zdraví, neboť neprováděl žádné invazivní výkony, ale pouze konzultace. Za dobu působení u nás nebylo u tohoto lékaře nikdy zjištěné podobné provinění,“ doplnil Kokoška.

Podle doposud zjištěných informací ovšem Pavel K. dříve působil v Hořovicích, kde už s alkoholem problémy měl. Zde ukončil pracovní poměr k jednatřicátému srpnu 2010. K důvodu ukončení jeho působení v hořovickém zdravotnickém zařízení se vedení nechtělo vyslovit.
V minulosti řešilo místní zdravotnické zařízení podobnou kauzu. Kontrola odhalila a potrestala jednu ze sester, jež se chystala v mírně podnapilém stavu nastoupit do práce.