V úterý se u Okresního soudu v Rokycanech zpovídal muž, který na konci ledna přepadl cukrárnu v ulici Josefa Knihy. Zpytovat svědomí teď může ve věznici s ostrahou.

Jozef Karoľ z Tachovska se v pátek 30. ledna vypravil do cukrárny nedaleko centra. Na vyděšenou prodavačku vytáhl nůž a přinutil ji k vydání tržby. Odnesl si dva tisíce korun. Na její mobil už naštěstí nedosáhl. Krádež mu překazil zákazník.

Tento čin mu však nestačil. V sobotu dopoledne se sápal po ženě u plaveckého bazénu, rovněž v okresním městě. Na parkovišti přepadl se-dmatřicetiletou ženu. To mu však překazili tři stateční muži, kteří přispěchali přepadené na pomoc. Pachatel totiž narazil na Tomáše Dobrého, Pavla Hluchaně a Petra Výborného. Ty jej zpacifikovali a předali do rukou ochránců zákona. Za statečné jednání byli rokycanským starostou Kočím ocenění.

Při úterním přelíčení sedmadvacetiletý muž svého činu litoval. „Během hlavního líčení bylo vyslechnutých několik svědků. Rozsudek je pravomocný. Soud Karoľa poslal na tři roky do věznice s ostrahou," sdělila mluvčí okresního soudu v Rokycanech Blanka Szirová. „Odsouzený i státní zástupce se vzdali práva na odvolání," uzavřela.

Podle informací Deníku má muž přítelkyni a malé dítě. K činu jej vedla finanční tíseň. Nyní bude mít tedy tři roky na přemýšlení.