Když tě nebudu mít já, tak tě nebude mít nikdo, měl hrozit pětapadesátiletý Marek Rafael své nyní již bývalé přítelkyni. V obžalobě u Okresního soudu Plzeň- město zazněly i velmi sprosté esemesky, jichž měl obžalovaný posílat až deset denně. Své bývalé partnerce údajně také vyhrožoval fyzickým napadením, zabitím, a dokonce i poleptáním kyselinou. Muž původem ze Slovenska měl ženě dále vyhrožovat, že pokud ho zavřou, zabije ji. Před bytem na Severním Předměstí v Plzni, kde spolu žili, jí signalizoval rukou, že jí podřízne krk. Ženu měl také chytit pod krkem a vyhrožovat jí. U toho Rafael ale neskončil, údajně měl dokonce i vyhrožovat ani ne pětiletým dětem, které s ženou má. „Zabiju vám matku,“ měl říct.

Nyní mu hrozí až dva roky za mřížemi.

SVOU VINU POPÍRÁ

U soudu v úterý vypovídala i sousedka dřívějšího páru. „Vloni v létě začal být zlý. Protože si našla práci, myslel si, že ho podvádí. To ale není možné, neměla by na to čas,“ uvedla svědkyně.

Že by vyhrožoval ženě nebo dětem, Rafael popírá, stejně jako to, že by ženu chytal kolem krku. Přiznal se pouze k nadávkám. „Měl jsem podezření, že mi zahýbá. Pak jsem ji viděl s jedním Albáncem u nás před bytem. Oba byli opilí a osahávali se,“ popisoval obžalovaný začátek konce čtrnáctiletého milostného vztahu. „Jen jsem jí nadával, nevyhrožoval jsem jí. To je její výmysl. Nikdy bych jí ani dětem neublížil,“ hájil se Rafael.

Podle obžalovaného je zmíněný Albánec, se kterým má žena údajně poměr, drogový dealer. „Chodíš s tím albánským bu.íkem za fet, jsi jen albánská ku.va. Budeš za to trpět,“ četl jednu z esemesek státní zástupce.

Ani Rafaelovi však nejsou drogy cizí. V minulosti byl zadržen s pervitinem.

Rozsudek padne v dalších týdnech.