„Muž se měl zbraní ohrožovat při rodinné rozepři. Poté, co jeho manželka při odchodu z domu slyšela i zvuk podobný výstřelu, zavolala na pomoc policii,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková. Strážci zákona našli podnapilého muže v tamním pohostinství a převezli jej do protialkoholní stanice v Plzni.Podezřelý neměl žádné střelné zranění. Zbraň, kterou vlastnil bez zbrojní licence a aniž by byl držitelem zbrojního průkazu, vydal policistům následujícího dne.

Nelegálních a tedy neregistrovaných zbraní na Rokycansku příliš nebude. „Dle statistických údajů bylo loni vyšetřováno šest případů nedovoleného ozbrojování,“ uvedla Tomková, podle které v posledních letech v okrese zájem o vydání zbrojních průkazů nijak neroste. Na sklonku minulého roku evidovala policie na Rokycansku na 1935 držitelů zbrojních průkazů. Ti mají celkem 4316 registrovaných zbraní.

Proč vůbec někteří lidé o zbraně tolik stojí? „Zbraně mě baví od malička. Tak jako si holky hrají s panenkami, já si hrál s auty a pistolkami. Ke zbraním musí mít člověk vztah. Jejich využití či zneužití je jen a jen v lidech. Je to podobné jako s bojovými psy nebo s auty,“ uvedl už dříve rokycanský myslivec, který si nepřál být jmenován.