Známý gangster ale vraždu neprovedl a vše oznámil na policii. Veselá mu za nájemnou vraždu slibovala několikamilionovou odměnu. „Muži opakovaně při osobních setkáních řekla vše o vytipované oběti a instruovala ho, jak dotyčnou přimět k převedení finančních prostředků na účet, jehož číslo jí předá. Dále jej poučovala, jakým způsobem se má zbavit těla poškozené - doporučila mu, aby zalil jeho části do betonu a takto je hodil do jezera Medard, dále jej měla poučovat, jak vraždu správně provést a současně si měla naplánovat alibi,“ stojí v obžalobě.

Abadon úmysl usmrtit makléřku pouze předstíral. Státní zástupce pro Veselou požaduje jedenáctiletý trest vězení. Obžalovaná ale vinu popírá, z Abadona prý měla strach. „Bála jsem se ho. Vyprávěl mi, co vše dělali s Jonákem v Discolandu, chtěl si povídat o vraždách. Vzrušovala ho myšlenka, že ho navádím k zločinu. Chtěl znovu zažít adrenalin a pocit gangstera. Chtěl se bavit jenom jako, ale o někom reálném, kterého nenávidím. Já nejsem člověk, který by dokázal zabít,“ uvedla obžalovaná u soudu. S Abadonem se seznámili loni dva měsíce před Vánoci. Poté ji podle jejích slov začal často navštěvovat v jejím masážním salonu. „Chtěl si povídat. Říkal, že chce koupit zbraně, kulomety, granáty, sehnat vařiče drog a půjčit si dva miliony,“ vypovídala dále žena.

Matka, která útočila na své dvě malé děti nožem, u Okresního soudu v Karlových Varech. Ten rozhodl o uvalení vazby.
Tělo zalij do betonu. Policie letos na západě Čech řešila už patnáct vražd

Realitní makléřka Dita M., která měla být obětí vraždy, obžalované dříve pronajala dům. Veselá ale měla problém s platbami za nájem a energie, byla v osobním bankrotu. Ditě M. dluží dodnes přes 350 tisíc. Poškozená jí proto nabídla dohodu o provedení práce, aby pro ni fotila nemovitosti, případně překládala z cizích jazyků. „V říjnu 2021 jsem paní Veselé už neprodloužila nájemní smlouvu. Od té doby jsem o ní neslyšela. Dluh jsem po ní nijak nevymáhala, byla by to zbytečně vynaložená energie,“ poznamenala Dita M.

Když se od policie dozvěděla, že se měla stát obětí vraždy, byla v šoku. Ještě více ji překvapilo, že objednavatelkou měla být její známá Gia Daniela Veselá, s níž měla do té doby poměrně dobré vztahy. „Občas jsem ji navštěvovala, párkrát jsme byly i s jejími dětmi na výletě. Nechtěla jsem tomu věřit, v hlavě mi běželo mnoho otazníků. Nejsem schopná se s tím srovnat,“ popsala Dita M. u soudu a dodala: „Že mě nenávidí, jsem zjistila až ze spisu.“

Soud pokračuje v příštích dnech, kdy by měl být vyslechnut mimo jiné Alex Abadon.

Opilý mladík s cizím autem projel v Plzni vchodem Penny marketu
Opilý mladík s cizím autem projel v Plzni vchodem Penny marketu