Pražský vrchní soud už definitivně rozhodl v případu vraždy, která byla spáchaná v březnu 2008 v Kařezu. Bylo prokázáno, že v brutálním činu nefigurovali jen původně dva obvinění muži, nýbrž tři.

Konečný verdikt byl vynesený nad Antonínem Wertheimem mladším, jeho otcem a Antonínem Klysákem, který je rovněž s oběma uvedenými v příbuzenském vztahu. Dvaadvacet, čtrnáct a třináct a půl let si teď odsedí za vraždu údajně nepohodlného svědka.

Kriminalisté dvojici Wertheim mladší a Klysák obvinili až rok poté, co násilně sprovodili hledaného muže ze světa. Tehdy bylo totiž nalezeno mrtvé tělo v zemi rodinného pozemku vrahů. Ti měli nejdříve na muže – svého příbuzného – čekat v autě před Psychiatrickou léčebnou v Dobřanech, kde byl navštívit přítelkyni. Donutili ho nastoupit do vozu, kterým ho odvezli do Kařezu. Tam mu dvakrát omotali kolem krku autolano, uškrtili jej a zakopali.
Teprve v průběhu vyšetřování se prokázalo, že hlavním iniciátorem byl Wertheimův otec. Důvodem surového činu byly majetkové spory.

Ikdyž se událost stala před více jak dvěma lety, Kařezským se silně vryla do paměti. „Osobně můžu říci, že to pro mě byl veliký šok. Wertheima mladšího jsem osobně znal,“ svěřil se tamější starosta Václav Krofta. „V obci vykonával veřejně prospěšné práce, dokonce chodil ke mně domů. Jevil se mi jako pohodový člověk,“ líčil starosta. „Hrůzná je i skutečnost, že mrtvého zakopali na svůj pozemek nedaleko karavanu, kde bydleli. U hrobu oběti si tak hrály i jejich děti, což je neuvěřitelné,“ dodal ohromeně.

Svou frustrující zkušenost sdílel také místostarosta Jan Bouda. Společně s Kroftou byli přítomni jako nezávislí svědci při odkrývání mrtvého těla. „Je to zážitek, na který b y se mělo raději zapomenout,“ shrnul Bouda.