Podezřelého mladíka se policistům podařilo odhalit a komisařka zahájila trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže pro obvinění ze spáchání zločinu loupeže.

Minulý měsíc přijali policisté oznámení o pokusu okradení dvou žen. Časněráno mířily do zaměstnání v jedné z místních firem. Kontaktování policie se pak ujala jejich spolupracovnice, které se svěřily.

V prvním případě násilník k ženě (ročník 1966) vrávoravě přešel z druhé strany Klostermannovy ulice a rukou ji při chůzi zasáhl do hrudníku. Dotyčná neváhala a utekla. Pachatel jí tak nic neodcizil a nezpůsobil ani zranění. K její o dva roky mladší kolegyni při cestě z autobusového nádraží do zaměstnání přistoupil zezadu. Rukou jí zakryl ústa a snažil se jí strhnout kabelku z ramene. Dotyčná se bránila, muže začala mlátit deštníkem a křičela o pomoc. „Toho se pachatel zalekl a z místa utekl. Kabelku se ženě podařilo ubránit a naštěstí vyvázla bez újmy na zdraví,“ sdělila policejní mluvčí Hana Kroftová.

Obviněný se před činem posílil alkoholem. Když uviděl samotnou ženu na ulici, využil příležitosti. Okradením chtěl vyřešit finanční problémy.