Rodinná tragédie se stala letos 8. března na jednom z chebských sídlišť. Muži za vraždu hrozí až osmnáct let ve vězení.

Jan R. se onen den nad ránem vrátil opilý z diskotéky a podle obžaloby se se svou družkou začali hádat. V ložnici ho požádala, aby si šel lehnout do obývacího pokoje, poté se partneři postrkovali, až muž svou přítelkyni povalil na záda na postel, zasedl ji, uchopil oběma rukama za krk a rdousil ji, dokud nezemřela. „Příčinou smrti bylo udušení při rdoušení,“ řekl státní zástupce Roman Šustáček.

Zdroj: Deník / Barbora Hájková

Obžalovaný u soudu vypověděl, že noc před činem navštívil v Chebu se svými známými několik podniků a pil rum s kolou. „Vypil jsem až deset panáků, možná více. Když jsem se vrátil domů, chtěl jsem si lehnout do postele. Ona mi ale řekla, že mám jít na gauč. Strkali jsme se před postelí a hádali se. Řekla mi, že sbalí malou a už ji v životě neuvidím,“ popsal s tím, že co přesně potom nastalo, si nepamatuje.

DCERA PLAKALA

„Když jsem ji pouštěl, slyšel jsem dceru brečet a šel jsem se podívat, kde je. Seděla na gauči a plakala. Uklidňoval jsem ji, že už se s maminkou hádat nebudeme. Nevím, jak dlouho jsem tam s ní byl,“ vzpomínal.

Pak si zapálil cigaretu, protože se domníval, že hádka bude ještě pokračovat. „Když přítelkyně nešla, típl jsem cigaretu a šel se podívat. Viděl jsem ji ležet na posteli, vzal jsem ji za ruce, stáhl ji na podlahu a dělal ji srdeční masáž,“ sdělil obžalovaný.

Po nějaké době zavolal záchrannou službu. „Přijela záchranka a policie. Policisté mě spoutali, pak přišli záchranáři s tím, že je mrtvá,“ konstatoval s tím, že svého činu lituje. „Sám to dodneška nechápu. Kdybych nebyl tolik opilý, tak se to nestalo. Strašně moc toho lituji,“ dodal Jan R.

PARTNERSKÉ SPORY

Partneři měli mezi sebou často spory. Podle obžalovaného se mnohdy hádali, několikrát se i vzájemně fyzicky napadli. Zavražděná žena měla Jana R. také podvádět. Ten u soudu rovněž vypověděl, že se dva nebo tři týdny před činem s partnerkou rozešli a pouze spolu bydleli. „Den předtím, než se to stalo, mi ohlásila, že je má jiného, nějakého Milana,“ uvedl.

Jan R. je nyní ve vazbě a plzeňský krajský soud musí do 7. září rozhodnout o případném prodloužení vazby. Hlavní líčení pokračuje v dalších dnech.