„V polovině ledna jsme byli osloveni dvěma zástupci zaměstnavatele, kteří nám navrhli ukončit pracovní poměr k poslednímu březnu, anebo okamžitě dohodou s tím, že dostaneme ještě tříměsíční mzdu. Tato nabídka se nám zdála přijatelná, i když na odstupné bychom měli nárok v obou případech,“ vysvětlil Ševčík, který se svým kolegou výpověď na místě podepsal. „Poté nám sdělili, že žádné peníze nedostaneme,“ doplnil Ševčík.
Muži tak událost oznámili na policii a zároveň se začali domáhat svých práv soudní cestou. „Po prvním stání u plzeňského krajského soudu nás kontaktovala právní zástupkyně firmy. Chtěla se dohodnout. Podepsali jsme tedy nový dokument: Trojnásobek měsíční mzdy dostaneme s podmínkou, že žalobu stáhneme,“ řekl Moravec.
S výsledkem sporu jsou oba mladí muži spokojeni. Pouze jsou stále roztrpčeni skutečností, že se vůbec v této situaci ocitli. „Byli jsme v právu a jsem rád, že jsme to nenechali být. Všichni se dnes vymlouvají na krizi. Lidé se bojí a mlčí, zaměstnavatel si tak s nimi dělá co chce,“ míní Ševčík.
Deník se pokoušel zástupce firmy několikrát kontaktovat, vždy byl však k nezastižení. Policie po prověření informací k oznámení případ odložila. „Zjištěné skutečnosti nenasvědčovaly tomu, že byl spáchán trestný čin,“ uvedla v úterý okresní policejní mluvčí Jana Tomková.