K první dopravní nehodě došlo 5. července v 6.30 na konci Zvíkovce. „Dosud nezjištěný řidič s vozidlem značky Renault Laguna jel ve směru na Rakovník. Při projíždění levotočivé zatáčky v klesání zřejmě nezvládl řízení a vjel do pravého silničního příkopu. Tam následně narazil do dopravní značky, směrového sloupku a sloupu elektrického vedení. Poté z místa nehody utekl," přiblížila okolnosti mluvčí P ČR Hana Kroftová.

Druhá nehoda se stala ve středu 10. července ve 13 hodin. Došlo k ní mezi Březinou a Osekem. Šofér nákladního vozu dosud nezjištěné značky se při předjíždění trak- toru Zetor před něj znovu nestačil bezpečně zařadit. „Tím omezil protijedoucího řidiče ve fiatu, který začal prudce brzdit. Jelikož předpokládal, že nákladní auto v protisměru se nezvládne včas vrátit do náležitého jízdního pruhu, aby předešel čelnímu střetu strhl své vozidlo do příkopu a havaroval," objasňovala událost Kroftová. Navzdory havárii, kterou způsobil, šofér náklaďáku z místa nehody ujel.

Obě nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu v Rokycanech. Žádají případ- né svědky, kteří by mohli napomoci objasnit příčiny kolize, aby se dostavili, anebo zavolali na telefonní číslo 974 335 251. 

Z pondělního vydání Rokycanského deníku.