„Příslušníci z obvodního oddělení, dopravního inspektorátu, ze skupiny služební kynologie i kriminální služby budou zajišťovat zejména veřejný pořádek, dohlížet na bezpečnost v silniční dopravě a monitorovat situaci z hlediska možného páchání trestné činnosti,“ sdělila policejní mluvčí Jana Tomková s tím, že kolegové z dálničního oddělení se pak zaměří na dodržování veřejného pořádku na benzinových čerpacích stanicích dálnice D5.

Policisté přesto připomínají účastníkům i obyvatelům města, že právě takovéto akce, kde je velká koncentrace lidí, navštěvují nejenom fanoušci muziky, ale i nenechavci. „Zejména pak pro kapsáře jsou odložená zavadla, peněženky v zadních kapsách kalhot či v batozích na zádech snadnou kořistí. Proto je nutná obezřetnost a neustálá kontrola svých cenných věcí,“ upozornila mluvčí.

Dobře míněných rad se bude o víkendu určitě držet Antonín Staněk. „Nenosím si nikdy na podobné akce větší množství peněz, nechávám si doma platební kartu a beru si jen občanský průkaz. Jsem už poučený z minulosti. Na jednom festivalu mě totiž okradli během spánku,“ svěřil se mladý muž.

Vzhledem k počtu účastníků festivalu se také zvýší počet motoristů ve městě. Policisté tedy apelují na řidiče, aby dbali dopravního značení a pokynů přítomných policistů či pořadatelů.