„Dopravní policisté čekají zvýšený provoz na silnicích. Zaměří se proto na místa, kde se dá větší provoz předpokládat. Od uplynulého víkendu jsou na území Plzeňského kraje vyhlášeny Dny zvýšeného dohledu," prozradila Ivana Jelínková a dodala: „Zvýšená hustota vozidel vyžaduje více soustředěnosti a ohleduplnosti. Dříve narození by měli za volant usednout až po zvážení svého momentálního zdravotního stavu a případně se nebát požádat o odvoz své příbuzné nebo známé."

Svoji příležitost však jistě dostanou také zloději. Opuštěné věci ve vozidle jsou jejich ideálním terčem. „Řidiče proto upozorňujeme, aby nenechávali své cenné věci na sedadlech či viditelně položené za okny aut. Výstraha platí i pro návštěvníky hřbitovů, aby si hlídali své osobní věci a nenechávali tašky bez dozoru. Zloději využívají v tuto dobu vysoké koncentrace osob na hřbitovech a samozřejmě jejich nepozornosti," informovala Jelínková.

Dodejme jen, že policisté a preventisté vyjedou na určení místa už v pátek 31. října. Svátek připadá na neděli 2.listopadu.