V rokycanské ulici Josefa Růžičky skončila cesta nákladního vozu LDV Convoy. S pětatřicetiletým řidičem, jehož zastavili dopravní policisté a použili kontrolní váhu. Auto s maximální hmotností 3500 kilogramů bylo přetížené o 812 kg. Navíc vyšlo najevo, že přepravovaný náklad je nevhodně zajištěný, kabina značně zkorodovaná a pevnost rámu je narušená rovněž zrezivěním. Motorista tak přišel o osvědčení o registraci vozidla a za překročení váhy mu hrozí pokuta až patnáct tisíc korun. Firma, která takový stroj pustila do provozu, může vyfasovat postih do 700 tisíc korun.

Dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc. Hledají svědky nehody, k níž došlo od čtvrtka 12. do pátku 13. května (v čase mezi 22.30 a 10.30) v rokycanské Horákově ulici. Poblíž domu č. 1011 neznámý řidič pravděpodobně při otáčení poškodil dvě zaparkovaná vozidla, Volkswagen Golf a Mercedes Benz. Po střetu nezastavil, nezanechal kontakt a ujel. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

Svědci, kteří by mohli poskytnout informace, se mohou přihlásit osobně na dopravním inspektorátu v Rokycanech (Komenského ulice) nebo zatelefonovat na číslo 974 335 251, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.

Nehoda na 60. kilometru D5 u Rokycan.
Na dálnici D5 je rizikový celý rokycanský úsek