Muž, který 18. října 2018 střelil do hlavy sedmatřicetiletou družku, čekající ve vozidle na kamarádku před firmou na okraji Rokycan. Na zadním sedadle přitom seděl pětiletý syn partnerů.

Kosovský Albánec byl v srpnu 2017 propuštěn na podmínku z vězení. Odpykával si desetiletý trest za obchodování s drogami. Extrémní žárlivec se pár měsíců před činem dostal do konfliktu s nápadníkem své partnerky. Měl ho na Masarykově náměstí napadnout mačetou. Jako svědek tehdy vypovídal u soudu Andrej Daňo, otec zesnulé Květy: „Poté, co byl Aliu propuštěn, dělal dceři ze života peklo. Chtěl soka dostat za mříže. Nevěřil, že spolu nic nemají.“

Složitý vztah vyvrcholil použitím zbraně a dramatickou honičkou, při níž byl útočník dopaden v plzeňském sídlišti. K činu se přiznal, ale uvádí, že šlo o nešťastnou náhodu, nikoliv o úmysl. Obhajoba proto požaduje, aby byl souzen jen pro ublížení na zdraví s následkem smrti z nedbalosti. Naproti tomu státní zástupce navrhuje pro agresora šestnáctiletý trest. Verdikt bude vynesen 3. července.