„Když motoristka v pátek před polednem vjížděla v Rokycanech do prudké zatáčky, nezvládla řízení a vyjela mimo komunikaci. pak zamířila přes chodník na travnatý pás, kde porazila dopravní značku. Vůz se zastavil až zpět ve vozovce, protože měl poškozena přední kola,“ popsala nehodový děj policejní mluvčí Jana Tomková s tím, že ke zranění osob nedošlo a škody byly odhadnuty na třiadvacet tisíc korun. Provedenou dechovou zkouškou zjistili policisté, že žena řídila opilá. Nyní je tak podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dopravní kolizí skončila o víkendu i jízda opilého čtyřicetiletého šoféra. Ten usedl za řídítka motocyklu značky Husaberg. „Když jel za Zvíkovcem směrem na Mlečice zřejmě v zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel do protisměru. Zde se pak střetl s vozem Opel Combo,“ sdělila Tomková. Motorkář utrpěl zatím nespecifikovaná zranění, se kterými byl převezen do nemocnice. Dechová zkouška ukázala podle mluvčí hodnotu přesahující dvě a půl promile.

Poslední policejní akce zaměřená na požívání alkoholu řidiči se na Rokycansku uskutečnila v noci ze soboty na neděli. Zapojilo se do ní dvanáct policistů, kteří zkontrolovali šedesát vozidel a zjistili dvanáct přestupků v dopravě. „Téměř všechny z nich byly vyřízeny uložením blokové pokuty. Jeden přestupek – požití alkoholu motoristou – policisté zaslali k vyřešení správnímu orgánu,“ doplnila Tomková.