Život úspěšného podnikatele a náruživého motorkáře se strojem značky BMW vyhasl loni v létě na okraji okresního města.

Rovná a přehledná silnice směrem na Šťáhlavy se stala v pondělí 30. července večer osudnou třiačtyřicetiletému muži. Uhořel po nárazu do odbočujícího těžkotonážního vozu. Tuto tragickou událost začala nyní rozplétat soudkyně v Rokycanech.

Podle státní zástupkyně Ivany Dragunové je za nehodu zodpovědný řidič kamionu Petr Altmann (43). Vezl z Německa nový návěs a chtěl ho zaparkovat do areálu spediční firmy. „Asi půl kilometru před křižovatkou jsem sundal nohu z plynu a začal přibržďovat motorem. V tu chvíli mne předjel jeden motorkář. Protože jsem předpokládal, že za ním může jet další, pozorně jsem sledoval dění ve zpětném zrcátku, ale nikoho jsem za sebou nebo vedle sebe neviděl,“ popsal Altmann situaci v místě, kde v lokalitě zvané Němčičky není žádný odbočovací pruh.

Zhruba dvě stě metrů před manévrem doleva snížil řidič podle svých slov rychlost na dvacet kilometrů v hodině a použil blinkr. Znovu se podíval do zpětného zrcátka, kde nikoho neviděl. Až v levém jízdním pruhu zaslechl zvuk motorky v silných otáčkách a vzápětí přišel náraz.

Mohutná oblaka černého dýmu byla viděl kilometry daleko. Motorka totiž trefila palivovou nádrž kamionu. Altmann se podle vyjádření snažil nejprve najít a vyprostit jejího řidiče: „Chtěl jsem použít hasící přístroj v přední části návěsu, ale dvířka od schránky byla nárazem zdeformovaná a nešla otevřít. Oheň se poté rozšířil na celý kamion.“ Vinu za nehodu necítí.

Pozůstalí po zemřelém motorkáři požadují odškodné v řádech milionů korun, ale případ bude pokračovat začátkem prosince. Prostor dostane soudní znalec a případní svědci.

Ilustrační foto
Z Ejpovic na Tymákov to včera ráno nešlo