Krátce před desátou hodinou dopoledne přijali policisté na lince 158 oznámení, že před Kauflandem došlo, pod záminkou prodeje, k odcizení peněz. Vše je podle známého scénáře a s poškozeným seniorem.

K supermarketu dorazili ve zmíněném čase filutové ve voze tmavé barvy. Zaparkovali u auta, ve kterém seděl osmašedesátiletý senior. Zhruba pětatřicátník mu pokynul, aby k němu šel. V tu chvíli udělal starší muž první chybu, když začal komunikovat. Poté co mu sdělil cestu do Plzně a jak daleko je Německo, „odměnil" ho poberta krabicí, kterou mu položil na kapotu auta a řekl, že to má za ochotu. Senior si krabici vzal do vozu a začal si prohlížet obsah. „Poté co chtěl krabici pravděpodobně s pásem na záda muži vrátit, přihodil mu nenechavec do vozidla navíc holicí strojek a hodinky. Za tyto věci chtěl od muže nějaké peníze na benzín," vysvětlila mluvčí PČR Hana Kroftová. Důvěřivý senior opět zaváhal, když chtěl ukázat, že v peněžence má poslední tisícovku, kterou mu ale nedá. Když ji otevřel, pachatel se slovy „tak mi dej tu tisícovku" vzal bankovku z peněženky. K tomu všemu mu dal do ruky dalekohled a řekl, že to má jako bonus. Když se dožadoval senior vrácení hotovosti, muž nereagoval a řekl, že jen hodinky, které mu dal, jsou za osm tisíc korun. Neznámý pak i se spolujezdkyní, která byla po celou dobu ve vozidle, odjel pryč. „K popisu muže poškozený uvedl, že se jednalo o muže ve věku okolo 35 let, s černými krátkými vlasy. Měl kulatý obličej, mluvil česky, ale s přízvukem. Na sobě měl černé oblečení," uzavřela Kroftová.

Případ prověřují rokycanští kriminalisté pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V souvislosti s touto událostí apelují zejména na seniory.

Pamatujte, podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali do vaší přízně a pokud z vás nevylákají peníze přímo, vymýšlejí jiné triky.