Ač byla zraněná, z místa ujel. A vše završil tím, že policistům, kteří ho později vypátrali, předal lékařské potvrzení o způsobilosti k řízení, v němž ale přepsal datum, neboť již bylo neplatné. Ze svých činů se bude důchodce zpovídat u klatovského okresního soudu, kde již brzy stane v roli obžalovaného.

Seniorovi povolila v roce 2019 lékařka řídit auto s podmínkou, že nepojede dále než 10 km od svého přechodného bydliště. Když ale platnost posudku po dvou letech skončila, muž ji už nevyhledal a i bez lékařského potvrzení jezdil dál. Koncem října 2020 však podle obžaloby přehlédl v Lubech u Klatov ženu, které skončila směna v Drůbežářském závodě a po přechodu šla na druhou stranu silnice směrem k Albertu. Z místa ujel, aniž jí pomohl, i díky kamerám byl ale policisty vypátrán. Žena utrpěla závažné zranění ruky, s nímž byla až do letošního dubna v pracovní neschopnosti a dle všeho bude mít trvalé následky. „Žádný náraz jsem necítil. Kdybych věděl, že jsem někoho srazil, zastavím,“ hájil se podle informací Deníku senior na policii. To, že upravil datum na lékařském posudku, přiznal.

Klatovský soud Jaroslava N. již potrestal trestním příkazem, kdy mu uložil desetiměsíční podmínku a dvouletý zákaz řízení, muž si ale podal odpor, a tak bude věc projednána v hlavním líčení. Za neposkytnutí pomoci a další trestné činy může senior dostat až pět let vězení.

Průmyslová zóna Pod Borem v Klatovech.
Firma Accolade přišla o pozemky, nedodržela podmínku klatovské radnice