Pár se tu představil jako pracovníci sociální služby. „Zvolili scénář, že nesou ženě ochranné roušky. Majitelka domu je zpočátku odmítla, jenže pak zareagovala na další příslib třítisícového daru na nákup vitamínů,“ uvedla k průběhu policejní mluvčí Hana Kroftová. Díky smyšlené legendě se dostala přibližně pětadvacetiletá návštěvnice dovnitř s tím, že má jen dvě dvoutisícové bankovky. Paní domu tudíž vyndala z peněženky tisícovku a pokračovala v komunikaci. Po chvíli ale dorazil muž z povedeného tandemu s dotazem, zda by nebyl starší nábytek na prodej. Seniorka ho sice rychle vypakovala, ale po odchodu neznámé ´dárkyně´ zjistila, že na stole je místo slíbených čtyř tisíc jen její tisícikoruna. Až v tu chvíli jí došlo, že zřejmě naletěla. Potvrdila to kontrola jejích úspor, kde zmizelo šest tisíc korun.

Po nezvaných hostech, kteří mají na triku přečiny krádeže a porušování domovní svobody, pátrají policisté z Radnic.

Popis osob:

Žena ve věku okolo 25 let, štíhlé postavy, výška 165 cm, tmavé vlasy mírně vlnité k ramenům. Oblečena do koženkové bundy tmavé barvy. Mluvila česky bez přízvuku.

Muž ve věku okolo 30 let, střední postavy, výška 170 cm. Oblečen do světle modré prošívané bundy.

Případní svědky, kteří mohou poskytnou jakékoliv informace k popsanému případu, se mohou obrátit na bezplatnou linku tísňového volání 158.

"Nejen s ohledem na výše popsaný případ apelujeme na starší spoluobčany, aby byli obezřetní, nedůvěřovali cizím lidem a v žádném případě je nepouštěli do svých příbytků. Žádáme i rodinné příslušníky seniorů, aby své blízké opakovaně upozorňovali na podvodná jednání, které pachatelé páchají právě na seniorech. Je nutné před nimi zavřít dveře, nevpouštět je do domu a nedůvěřovat cizím lidem. Doporučuji, aby občané vždy zamykali dveře domů a samozřejmě i dvířka, či vrata u oplocení pozemků," dodává Kroftová klasické rady. S tím, že zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu, apod.), je vhodné nechat si vždy předložit příslušný průkaz, nebo ještě lépe zavolat na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává.