Když ho policisté konečně vypátrali, nechtěl dát kůži lacino a zaútočil na ně. Na jednoho tzv. hlavičkami, na druhého vzal dokonce dveře a opakovaně se ho s nimi snažil udeřit. Když mu konečně nasadila hlídka pouta, zkolaboval a odvezla ho záchranka. Skončil na Pankráci ve vojenské nemocnici. Teď už je fit, a tak mohl stanout před klatovským soudem. Ten mu pobyt za mřížemi prodloužil o více než dva roky.

Zdroj: Deník/Milan Kilián

Feltl je recidivista, na svém kontě má už čtrnáct soudních trestů. Vloni 6. září si měl začít odpykávat trest na plzeňských Borech, jenže tam nenastoupil a zmizel jako pára nad hrncem. Nikdo netušil, kde je, až po tři čtvrtě roce policisté zjistili, že se skrývá ve vesničce Stropčice na rozhraní okresů Klatovy a Plzeň-jih. Letos 22. května se ho hlídka ze švihovského obvodního oddělení vydala zatknout. Feltl si ale nemínil nechat jen tak nasadit želízka. „Policistům se snažil utéct. Po výzvě, aby zanechal svého protiprávního jednání, se během služebního zákroku v prvním patře domu aktivně a silou bránil svému zatčení, kdy do policistů strkal a v průběhu zákroku, kdy se ho snažili zastavit a nasadit mu služební pouta, se intenzivně bránil a jednomu z policistů vyhrožoval, aby ho pustil, nebo ho udeří pěstí a dostane hlavičku. Následně prudkým pohybem hlavy zaútočil celkem dvakrát proti hlavě nadpraporčíka, který se stačil v obou případech útoku vyhnout,“ uvedl v obžalobě státní zástupce s tím, že Feltl se poté vyškubl a utekl na toaletu v přízemí, kde se prudce zavřenými dveřmi snažil udeřit druhého z policistů. Ten však dveře zachytil a muži se o ně přetahovali, až je vysadili z pantů. Feltl je poté chytil a několikrát se s nimi pokusil člena hlídky udeřit, ten však rány vykrýval rukama a nakonec mu dveře vytrhl. Pak už oba policisté Feltla zpacifikovali a nasadili mu pouta, on ale poté zkolaboval a musela přijet záchranka. Oba muži v uniformách utrpěli lehká zranění.

Ilustrační foto
Mladí zločinci: Patnáctiletá pasačka prodávala kamarádku zájemcům o sex

Feltl, který si odpykává trest ve věznici v Bělušicích, když dostal nedávno v Písku dvanáctiměsíční nepodmíněný trest. U soudu v Klatovech toho moc nenamluvil. „Chci uzavřít dohodu o vině a trestu,“ řekl pouze. Se státním zástupcem se skutečně dohodl, že trest z Písku bude zrušen a on za tamní trestnou činnost, vyhýbání se nástupu trestu a útok na policisty ve Stropčicích dostane souhrnný trest 28 měsíců, jenž si odpyká ve věznici s ostrahou. Soudce Petr Sperk dohodu schválil, rozsudek je tak pravomocný.