V polovině října ve večerních hodinách si sedmadvacetiletý muž všiml klíčků v zámku dveří u vozidla Škoda Octavia. To bylo zaparkované v okresním městě. Muž neváhal, schoval se a chvíli vyčkal, zda se k autu majitel vrátí. Po nějaké chvíli se odvážil, přistoupil, odemkl a odcizil autorádio. To mu zřejmě nestačilo a následující den škodovku nabídl svému známému. Muž řekl, že klíče od vozidla našel a vůz s klíčky mu prodá za deset tisíc korun. Devatenáctiletý známý mu zaplatil tisíc korun a zbytek přislíbil dodat ještě téhož dne. Poté i s autem odjel.

Policistům se podařilo rozkrýt další trestnou činnost, kterou má muž na Rokycansku spáchal.

V polovině října odcizil na nádraží v Rokycanech notebook, který si majitel odložil na lavičku. Když požadoval vrácení, podezřelý nereagoval a nakonec došlo i k fyzickému napadení. Poškozený jej udeřil do obličeje.

Druhý z mužů, devatenáctiletý, pro změnu mařil úřední rozhodnutí. Řídil auto, ačkoliv mu tato činnost byla soudem zakázaná. „Když se pohyboval po okrese s vozidlem, které ´koupil´ od známého, tak zřejmě z důvodu, aby nedošlo k jeho odhalení, odcizil v Hrádku registrační značky z vozidla stejné tovární značky a barvy. Ty následně vyměnil," uvedla mluvčí PČR Hana Kroftová.

Dalšího protiprávního jednání se dopustil v Hrádku. Známého požádal o zavolání z jeho mobilu. Využil důvěřivosti, neváhal a s telefonem v hodnotě přes pět tisíc utekl.

Začátkem listopadu násilím vniknol do areálu na Hrádecku, kde ze dvou nákladních vozidel odcizil autobaterie. Svým jednáním měl mladší muž ve výše uvedených případech způsobit celkovou škodu 65 tisíc korun.

Sedmadvacetiletý lapka si převzal tento týden záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže. „Mladší devatenáctiletý muž se bude zodpovídat z trestného činu podílnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, krádeže, neoprávněné užívání cizí věci, podvod a ublížení na zdraví," uzavřela Kroftová.