Když muži zákona dospěli na místo, stali se svědky protiprávního jednání. „Pachatel se rozběhl a uhodil loktem do karoserie a skleněné výplně okna zaparkovaného osobního automobilu Volkswagen Passat. V dalším poškozování vozu se mu okamžitě snažil zabránit přítomný policista, ale agresor jej fyzicky napadl,“ informovala včera rokycanská policejní mluvčí Jana Tomková.

Hlídka nakonec útočníka zpacifikovala a zajistila. Provedená dechová zkouška u něj prokázala, že je pod vlivem alkoholu. Naměřená hodnota přesáhla dvě promile, a proto muž putoval do plzeňské protialkoholní a záchytné stanice.

Případ nadále šetří rokycanští kriminalisté. „Podle zatím zjištěných informací se pachatel mohl dopustit přečinu násilí proti úřední osobě. Může tak být potrestán odnětím svobody až na čtyři roky,“ doplnila Tomková.

Co se týká původního oznámení o fyzickém útoku, policisté zjistili, že napadeným je šestadvacetiletý muž Rokycan. Nalezli ho v silně podnapilém stavu nedaleko inkriminovaného místa. Zřejmě jej tam v neosvětleném prostoru napadla neznámá osoba. „Zraněný byl převezen k ošetření zdravotní záchrannou službou. Případem se budou i nadále zabývat policisté obvodního oddělení Rokycany,“ dodala Tomková.