Nehoda se odehrála vloni v srpnu v Plzni. Lenka Š. (47) tehdy jela jako tradičně na kole z práce domů. Nedaleko odbočky na přivaděč na Klatovy ji svým Mini Cooperem dojela Hessová, jedoucí od Výsluní na Přeštice.

„Na mostě mě začalo předjíždět červené auto. Předjíždělo mě dlouho, jelo totiž podobnou rychlostí jako já. Bylo mi to hodně nepříjemné. I když jsem jela úplně při kraji, bylo u mě auto velmi blízko,“ popisovala Lenka Š. s tím, že auto náhle odbočilo doprava směrem na přivaděč a přitom jí bokem narazilo do kola.

Lukáš Vaculík v hlavní roli seriálu České televize Ochránce
Seriál Ochránce připomněl vraždu vychovatelky v Chrastavě. Ubil ji chovanec

„Spadla jsem, naštěstí jsem měla přilbu. Nebyla jsem ale schopná se zvednout. Překvapilo mě, že auto, které přibrzdilo, se zase rozjelo. Potřebovala jsem pomoc,“ dodala žena, jíž naštěstí podali pomocnou ruku dva motoristé. Jeden ji naložil i s kolem do auta a odvezl domů, kde zjistila, že její zranění jsou vážnější, než si původně myslela. Přivolala si záchrannou službu a v nemocnici odhalili, že utrpěla zlomeninu čtvrtého bederního obratle. Musela pak bezmála dva měsíce nosit speciální krunýř, který jí neumožňoval sedět. „Mohla jsem jen ležet nebo stát,“ popsala cyklistka.

Omluva poškozené 

Hessová soudu přiznala, že odbočila velmi prudce, tvrdila však, že byla přesvědčena, že se s cyklistkou nestřetla. „Byla jsem několik desítek metrů daleko, když jsem uslyšela nějakou ránu. Přibrzdila jsem a viděla, že cyklistka leží na zemi. Byla jsem přesvědčena, že jí to podklouzlo. Šel k ní pán, který jí pomáhal, a viděla jsem, že se snaží vstát, tak jsem odjela,“ řekla motoristka a dodala, že ji už v minulosti coby cyklistku dvakrát vytlačilo auto do příkopu a nic se jí nestalo. O tom, že měla způsobit nehodu, se prý dozvěděla až od policie „Moc se omlouvám, že jsem vám způsobila takovou bolest,“ řekla poškozené.

Žena u soudu uvedla, že se jen bránila.
Smrt v garsonce. Jen jsem se bránila útoku opilého přítele, tvrdí obžalovaná

Líčení bude pokračovat výslechem znalce z oboru dopravy a klíčového svědka. Hessové za ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci hrozí až pět let vězení. Soudkyně Lenka Prýcová ji letos v červnu trestním příkazem potrestala osmi měsíci, které jí podmíněně odložila na zkušební dobu 18 měsíců, žena si ale podala odpor a o trestu tak rozhodne až hlavní líčení.