Majitelka pojízdného stánku se zmrzlinou přijela do areálu národních házenkářů v pátek dopoledne. Po osmnácté hodině ji našli sousedé z okolních maringotek ležet na zemi v tratolišti krve. „Přiběhl pro mne její syn, že je máma mrtvá,“ konstatoval ještě v sobotu viditelně otřesený šéf autodráhy. První verze nasvědčovala tomu, že se žena třikrát postřelila, a to dvakrát do hrudníku a jednou do hlavy. Vedle ní prý ležela pistole.

Zraněná byla okamžitě transportována do Fakultní nemocnice v Plzni, kde zemřela. „Poranění byla kvalifikována jako vážná a všechny oživovací pokusy byly marné,“ uvedla mluvči Jindra Šneberková. Případ převzali krajští policisté. Zjišťovali svědectví, zajišťovali stopy, rozeběhl se kolotoč výslechů. Odborníci se zabývají dvěma variantami. Žena podle nich skoncovala se životem dobrovolně nebo šlo o cizí zavinění. Nařízena byla soudní pitva.

Pohled místních lidí se lišil. „Dejte pokoj, to si děláte legraci,“ reagovala čtyřiadvacet hodin po nehodě obyvatelka nedalekého rodinného domku, která vůbec nic nevěděla. V restauraci Na Vršíčku se však o ničem jiném nemluvilo: „Nedokážu si představit takový způsob dobrovolného odchodu z tohoto světa,“ vyjádřil pocity Miroslav Urban. Také kolegové zesnulé měli v očích slzy: „Paní byla fajn parťačka a jezdila s námi po většině štací prakticky celé jaro. Je záhadou, co ji přimělo k takovému činu.

Borek sebevraždě nevěří

Na pondělní odpoledne byla naplánována pitva ženy, která zemřela při Vršíčkové pouti v Litohlavech. „Výsledek bude znám v úterý,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová.

Majitelku karavanu se zmrzlinou našel syn v pátek po osmnácté hodině v tratolišti krve po třech střelných ranách. Dvou v hrudníku a jedné na hlavě. Lékař Ivan Borek, který působil léta v Kambodži, dobrovolnému odchodu ze světa nevěří: „Diskutoval jsem s kolegy z Chirosu. Tipuji to spíše na cizí zavinění. S ohledem na technické podmínky a jsem přesvědčen, že organismus takový nápor nemohl vydržet.“

Po pitvě zastřelené ženy: není vyloučena sebevražda

Páteční smrt čtyřicetileté ženy v pouťovém areálu na okraji Litohlav je stále zahalena tajemstvím.

„V pondělí byla v Ústavu soudního lékařství v Plzni provedena soudní pitva. Z jejích předběžných závěrů nelze vyloučit, že si žena způsobila svá střelná zranění sama,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Kohoutová. Její kolegové z kriminální služby záležitost nadále intenzivně vyšetřují.