Takřka v závěru týdenního pobytu zde došlo k události, která změnila životy řady lidí. Při chemickém pokusu s názvem Faraonův had (zapálí se směs cukru, jedlé sody a etanolu, čímž vznikne tělo pěnového hada), došlo k popálení tří malých účastníků. Nejvíce to odnesla tehdy šestiletá Natálka. O její život bojovali lékaři na pražských Vinohradech a děvčátko si ponese trvalé zdravotní následky. Utrpěla vážné popáleniny druhého stupně na 43 procentech těla. Na více než dvaceti procentech těla tyto popáleniny dosahovaly život ohrožujícího stupně tři.

Také včera v soudní síni zaznělo, že obě ženy záležitost nesmírně mrzí. Vysvětlovaly detailně, jak došlo k reakci látek a kde se přitom pohybovali malí účastníci, včetně jejich předchozí instruktáže. „Je mi to moc líto, co se stalo a že se děti zranily. Nectím se ale vinna,“ uvedla Skuřená.

Lidé z okresu jsou s Natálkou solidární...
V kauze popálených dětí při pyrotechnickém pokusu padlo druhé obvinění

Loni to vypadalo na dohodu o vině a trestu, kterou chtěla uzavřít hlavní vedoucí. Před jednáním s tím však nesouhlasila žalobkyně a odůvodnila to novými okolnostmi, které je třeba v rámci procesu zohlednit.

Rodiny popálených dětí se přihlásily s nárokem na odškodnění. Nejvíc požaduje rodina nejvážněji zraněné dívky, která chce 6,5 milionu, zdravotní pojišťovna nárokuje škody za 1,4 milionu. Soud bude pokračovat v červenci.