Neznámý pachatel tam, aniž by vnikl na pozemek rodinného domu, poškodil rostliny přilehlé k plotu. Konkrétně dvě borovice, jeden tis, okrasnou třešeň a 13 různých okrasných keřů, kdy stáří všech rostlin je přibližně deset let. Svým jednáním pachatel způsobil majitelce škodu za více než 22 tisíc korun.

Stejný policejní tým se zabývá krádeží nábytku, ke které došlo od počátku ledna do 17. srpna ve Strašicích. Zloděj vnikl do jedné z budov, kde z místnosti s nepotřebnými věcmi odcizil nábytek, chladničku a další věci. Svým jednáním způsobil škodu za minimálně 10 000 korun.

Ilustrační foto.
Svojkovice jsou o víkendu kvůli pouti průjezdné

na opačném pólu okresu, přesněji v Radnicích, zaregistrovali porušování domovní svobody, ke kterému došlo z 21. na 22. srpna. Vandal vnikl na zahradu rodinného domu poté, co vylomil vstupní branku. Další branku poškodil i se sloupkem plotu přímo na zahradě. Ohledáním místa činu policisté zjistili, že pachatel nic neodcizil, ovšem i tak ale způsobil škodu na poškozeném zařízení ve výši tisíc korun.

Řidič doklady odevzdal, přesto jel

Kařez - Radničtí policisté si tento týden v noci posvítili na motoristy v Kařezu. Při prověrce třiačtyřicetiletého muže za volantem osobního auta zn. Opel se nestačili divit. Účastník silničního provozu nedokázal po negativní zkoušce na alkohol a drogy předložit potřebné doklady. Musel je po verdiktu pražského soudu v dubnu odevzdat, a to až do konce roku 2023. Ze zákazu řízení všech motorových vozidel si tak evidentně nic nedělal, jenže nyní má na triku i podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.