Ubl měl v květnu loňského roku v Radnicích zavraždit svoji šedesátiletou družku Zdeňku, s níž měl partnerské neshody. Ženu, která pracovala jako vedoucí školní jídelny, ubodal devíti ranami ve spánku. Pak zahodil nůž do rybníka a utekl, ale po několika hodinách byl dopaden. „Cítím se být vinen. Každý člověk udělá jednou v životě chybu. Já ji udělal v tom květnu,“ prohlásil podle serveru Novinky.cz Ubl v pondělí u soudu.

Důchodce dle svých slov nemohl osudnou noc usnout. Rozhodl se tedy přítelkyni navštívit. „Odemkl jsem a šel za ní do ložnice. Byla vzhůru. Chvíli jsme si povídali o prášcích, co beru. Už jsem chtěl odejít a ona se mě zeptala, jestli mám u sebe nůž. Vyndal jsem svojí kudličku a na to řekla, abych si bodnul. V ten moment se mi zatmělo a udělal jsem to,“ vypovídal obžalovaný muž.

Radnicemi na Rokycansku otřásla v květnu vražda, kterou kriminalisté rychle objasnili.
Květen v kraji: Vražda v Radnicích, zubařka na Everestu i titul házenkářů

Po první ráně, kterou uštědřil partnerce, si prý uvědomil, co udělal. „Nechtěl jsem, aby trpěla, tak jsem bodal dál. Pak si pamatuju, že mi řekla: Ty vole, ty si mě zabil. Pak se svezla na zem. Oči měla v sloup. Ještě jsem s ní zatřásl, aby se vzbudila. Pak jsem utřel nůž do kalhot, zamkl dům a odjel pryč. Venku jsem ho hodil do rybníka,“ pokračoval Ubl.

Šedesátník se s obětí stýkal tři roky. „Bylo to takové impulzivní soužití. Vyjeli jsme po sobě i kvůli blbosti. V intimním životě měla ráda, když nade mnou měla nadvládu. Jsem takový chromajzl, nedokáži se moc bránit. Já jsem se jí svým způsobem bál,“ dodal.

Ladislav Ubl u Krajského soudu v PlzniLadislav Ubl u Krajského soudu v Plzni.Zdroj: Deník/Václav Havránek

Žena byla nalezena ve svém domě v pondělí 22. května poté, co ji začali její blízcí hledat, neboť nedorazila do zaměstnání. Na první pohled bylo evidentní, že ji někdo ubodal. Do objektu byli kromě policistů přivoláni i zdravotničtí záchranáři, ale ženě již nemohli pomoci. „Náš lékař na místě konstatoval exitus,“ uvedla tehdy krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Andrea Divišová.