Na místo byli přivoláni zdravotničtí záchranáři, ale ženě již nemohli pomoci. „Náš lékař na místě konstatoval exitus,“ uvedla pouze krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Andrea Divišová. Příčinu ani dobu smrti nechtěla komentovat a odkázala na policii.

Ta se k události poprvé vyjádřila až po 18. hodině a byla vzhledem k tomu, že šetření je v začátcích, stručná. „Můžeme potvrdit, že se zabýváme násilným trestným činem v obci na Rokycansku,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že vzhledem k tomu, že se prokázalo, že na úmrtí měla podíl cizí osoba, převzali si případ krajští kriminalisté. "Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení a zabývají se prověřováním veškerých skutečností. S ohledem na probíhající trestní řízení není v tuto chvíli z taktického hlediska možné zveřejnit další informace," dodala Červenková.

Zapáskovaný prostor u domku a policejní vozy přilákaly na místo zvědavce, kteří se dohadovali, co se mohlo stát. „Majitelkou je fajn paní, která s přítelem bydlela v Plzni, ale pravidelně sem jezdila. Zrovna v neděli jsme se zdravili," řekl Deníku mladý muž, který nechtěl být jmenován. O něco starší dvojice, které se policisté před objektem vyptávali, už tak sdílná nebyla. „Běžte pryč. Nic vám neřekneme," reagovali na dotaz reportéra.

Ilustrační foto.
Krveprolití v Plzni. Partnera bodla nožem do břicha

Kromě příslušníků obvodního oddělení se v prostoru pohybovali kriminalisté a dva vozy patřily psovodům. K prohlídce domku byl po šestnácté hodině přizvaný starosta Jan Altman.