„Rozhodnutí soudu I. stupně bylo zrušeno a věc mu byla vrácena, aby učinil nové rozhodnutí,“ potvrdila Deníku mluvčí VS Praha Kateřina Kolářová.

Dino N. (25), který v Plachého ulici v Plzni surově zavraždil svoji matku, byl vzat do vazby.
Vrah matky se chtěl oběsit, zachráněn byl na poslední chvíli. Už je ve vězení

Z toho, čeho se žena pracující ve zdravotnictví měla dopustit, až mrazí. Podle obžaloby chlapce narozeného v létě 2013, přijíždějícího na víkendové pobyty, zavírala od roku 2017 do června 2020 opakovaně do kumbálu, kde ho nechala tak dlouho, až se pokálel a pomočil, pak vše musel uklidit. Dále mu lepicí páskou zalepila oči a pusu, přivázala ho k posteli, balila ho do černého gumového pytle, dávala mu do pusy tzv. Venušiny kuličky, na hlavu plynovou masku, měla ho i škrtit či polévat studenou vodou. Také jej podle státního zástupce Martina Rykla měla osahávat na přirození a do análního otvoru mu zasouvat neznámý předmět.

Markéta V. ale u soudu opakovaně téměř vše popřela, přiznala jen, že pořídila snímky, kde je dítě zabaleno v černém pytli, má v ústech Venušiny kuličky a podobně. „Než abych ho bila, chtěla jsem ho zklidnit. Měla to být forma trestu, dnes už vím, že špatná,“ řekla. Fotky prý pořídila, kdyby chlapec opět zlobil.

Tomáš P. u Krajského soudu v Plzni.
Za uříznutí varlete dostal kněz podmínku a musí se léčit

Známý sexuolog Petr Weiss dospěl k závěru, že obžalovaná netrpí duševní poruchou ani sexuální deviací. Soudní znalkyně Karolína Malá, která posuzovala poškozeného chlapce, uvedla, že je věrohodný. Nemohl být podle ní naveden žádnou osobou, neboť by si vzhledem k věku nebyl schopen tyto věci zapamatovat a takto obšírně je reprodukovat.