Kriminalisté podali návrh na vzetí obviněného do vazby. Své partnerce zasadil devět bodných ran do oblasti hrudníku. V úterý večer nalezli policejní potápěči v nedalekém rybníku zřejmě vražednou zbraň, která bude podrobena expertize.

Zavražděná žena byla nalezena v pondělí odpoledne ve svém domku. Přivolaní záchranáři jí již nemohli pomoci, lékař mohl pouze konstatovat úmrtí. Protože bylo jasné, že zemřela násilnou smrtí, ujala se případu plzeňská mordparta.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

V pondělí i v úterý pak v Radnicích na ulicích postávaly hloučky diskutujících lidí a tématem se stala vražda v jinak tiché ulici Na potocích. Obyvatelé městečka jsou z neštěstí zdrceni. „Paní Zdeňku tady měli všichni moc rádi. O to větší je to pro nás šok,“ vyjádřil se pracovník tamního muzea Jaroslav Kreisinger.

Násilným trestným činem se policisté zabývali od pondělní 13. hodiny, kdy tělo pracovnice tamní základní školy se zjevnými známkami cizího zavinění objevili rodinní příslušníci. Po zajištění stop, výslechu sousedů i nařízené soudní pitvě se kriminalisté soustředili na pátrání po pachateli a vražedné zbrani.

„Byla to intenzivní práce kolegů, kteří se díky poznatkům soustředili na přítele oběti. Zadržen byl z pondělí na úterý," sdělil Deníku vedoucí odboru obecné kriminality krajského policejního ředitelství Ladislav Sluka.

Potápěči ze zásahové jednotky dál prozkoumávali vodní plochy ve městě a v úterý večer bylo jejich snažení korunované úspěchem, neboť v rybníku našli nůž, jímž agresor zasadil ženě bodné rány.