Dvojice je spolu už deset let. Seznámili se, když byla Jitka H. v Tunisku na dovolené. Po několika letech se vzali v Tunisku, začali spolu žít v Čechách a před čtyřmi lety se jim narodil syn. Jenže pak se pár začal hádat kvůli penězům, podle Jitky H. se muž uchýlil i k násilí. „Hádky končily tím, že byl agresivní, do všeho mlátil, rozbíjel věci. Šťouchal do mě, házel po mě pantofel, několikrát mě udeřil,“ uvedla mladá žena s tím, že vše vyvrcholilo vloni v červnu, kdy s ní udeřil o zeď a pak ji začal škrtit. Ona se zachránila útěkem. Telefonovala pak sestře, jež zalarmovala policisty.

Tunisan soudu řekl, že obvinění se nezakládá na pravdě. „Jediná věc, kterou jsem jí způsobil, byla tehdy v červnu. Řekla, ať vypadnu z bytu a poškrábala mě na ruce. Já ji odstrčil, ona se udeřila o zeď,“ řekl Mohamed H. Dodal, že důvodem, proč žena tvrdí, že ji týral, je podle něj to, že chce od něj získat co nejvíce peněz.

Soudce Jan Kasal vyslechl řadu svědků a nakonec se rozhodl, že Mohameda H., jemuž hrozily za týrání osoby žijící ve společném obydlí až čtyři roky vězení, nepotrestá. „Aby šlo o trestný čin, muselo by se prokázat, že týrání bylo dlouhodobější. Podařilo se ale prokázat jen jeden útok. O hádkách věděl např. jen jeden soused a ten nikdy ženu zraněnou neviděl, naopak si mu stěžoval obžalovaný na soužití s manželkou,“ vysvětlil Kasal. Věc proto postoupil k projednání městskému úřadu, neboť může jít o přestupek.