Dívka žila po rozvodu se svou matkou, s otcem se vídala jen v přesně určené dny. Když jí bylo pouhých deset let, měla se stát obětí sexuální touhy vlastního táty. „Ve stavu opilosti v úmyslu uspokojit svůj pohlavní pud, si klekl na postel ke své nezletilé dceři, vyhrnul jí triko a stáhl kraťasy, čemuž se ona bránila přetáčením ze strany na stranu, opakovaně ho žádala, aby toho nechal, na což on nereagoval a pokračoval dál, kdy poté ji osahával po celém těle, a to včetně přirození,“ uvedl v obžalobě státní zástupce, podle něhož byly marné prosby děvčátka, aby toho zanechal.

A. V. u plzeňského krajského soudu.Zdroj: Deník / Milan Kilián

Školačka, která trpí lehkou mentální retardací, v přípravném řízení opakovaně uvedla, že ji otec přes její odpor sexuálně obtěžoval vícekrát. Nikomu nic neřekla, svěřila se až později pracovnici orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Při procesně použitelném výslechu ale už některé záležitosti popsala jinak. Soudní znalkyně proto došla k závěru, že může mít sklony ke lhaní a že je její specifická věrohodnost snížena. Dodala ale, že se nedomnívá, že by dívka byla někým navedena nebo že by si byla schopna vše vymyslet.

„To, co je mi kladeno za vinu, se nestalo. Je mi líto, že se s dcerou nestýkám,“ řekl v závěrečné řeči A. V. Jeho obhájce uvedl, že vina obžalovaného nebyla jednoznačně prokázána. Naopak státní zástupce žádal trest při spodní hranici trestní sazby, a to ve věznici s ostrahou. Muži za znásilnění hrozí až pět až dvanáct let vězení. Verdikt by měl padnout příští týden.